Karneval

KARNEVAL

Ještě než začal Masopust, stihli jsme v naší škole uspořádat Karneval. Příprava na něj byla velmi kreativní, vzpomněli jsme si společně na tradiční masopustní masky. Povídali jsme si ve školní družině, co je to Masopust a jaké jej doprovází tradice. Během tohoto týdne se po školní chodbě linula vůně smažených koblížků, bramboráků a dalších tradičních jídel ze cvičné kuchyňky. V družině jsme vyráběli z kartonu a lepením látek na karton masopustní postavy a zvířátka. Tento krásný a tradiční týden jsme ukončili karnevalem pro děti. Všichni si přinesli masky, ustrojili se, namalovali obličeje a začali se veselit. Na začátku karnevalu nechyběla ani přehlídka masek po školní chodbě v doprovodu písně „Jede, jede mašinka…“a „ Karneval začíná olá, olá..“. Dále si děti pořádně zasoutěžily své oblíbené soutěže jako je „ koulovaná, židličkový tanec, molekuly a různé štafety“. Zatančily si na rytmické písničky Míši Růžičkové a jiných interpretů, až se jim zadečky vrtěly. Vše bylo řádně odměněno pamlsky, které nám darovali rodiče našich dětí. Unavení a spokojení odcházeli domů. Letošní veselící období jsme již ukončili a můžeme se těšit za rok na shledanou.