VIDA CENTRUM Brno

Exkurze do VIDA CENTRA v Brně

V předvánočním čase se žáci 7. až 9. ročníku vydali do Brna.
Hlavním cílem bylo Vida centrum, kde největší úspěch sklidila raketa, větrák či možnost zaskákat si na posteli.
Společně jsme také navštívili třaskavou adrenalinovou show – Detonátor, kde jsme se dozvěděli, jak se vyrábí i odpalují výbušniny.
Vyzkoušeli jsme i cestu šalinou (tramvají) a podívali jsme se na vánoční trhy na náměstí Svobody a nevynechali jsme ani McDonald´s.

vida 2    vida 1

Gastroden Bzenec

Když došla pozvánka na tuto akci, žáci 9. a 8. ročníku se ptali: „A co to ten Gastroden vlastně je ?“ Tak jsme tam jeli … Byla to přehlídka toho nejlepšího, co studenti a učni SOU ve Bzenci umí a vytvořili. Prošli jsme celým učilištěm a viděli krásné dorty, cukroví, stolování, různé pochoutky ze sýrů, rolády, viděli míchání drinků, které pak vypili. Dokonce žáci mohli ochutnat škvarkovou pomazánku a vafle s marmeládou a šlehačkou. Dalším překvapením byla projížďka v kočáru po náměstí ve Bzenci, kde měli ukázku i dřevorubci, kteří z kusu klády tvořili hřib.
Protože toto učiliště je určené i našim žákům, mnozí z nich uvažují o zaslání přihlášky právě sem.

gastroden 4      gastroden 2

Doučování žáků

Doučování pokračuje!

I v období prvního pololetí školního roku 2022-23 bude možnost využít doučování pro žáky, kteří jsou ohroženi školním neúspěchem. Do 31. 12. 2022 mohou rodiče využít tuto možnost pro své děti po dohodě s pedagogy. Výuka probíhá individuálně podle potřeb konkrétního žáka.

Informace pro rodiče a žáky k 1. 9. 2022

Informace pro rodiče a žáky k 1. 9. 2022

Ve školním roce 2022-23 dochází ke zvýšení cen obědů – 35,- za oběd

Ve školním řádu jsou drobné změny, aktualizovaný školní řád je uveřejněn na webových stránkách školy www.zsveselikollarova.cz

Dne 6. 9. 2022  v 15.00 hodin proběhne beseda pro rodiče. Přednášet bude p. Mikulková, již u nás přednášku pro rodiče měla a přítomní rodiče byli velmi spokojeni. Po ukončení přednášky bude prostor pro Vaše otázky.

Ve středu 7. 9. 2022 bude vyhlášeno ředitelské volno pro žáky z vážných provozních důvodů. Tento den zůstanou žáci doma. Nebude v provozu ani školní družina.

Zahájení školního roku 2022/2023

Slavnostní zahájení nového školního roku 2022/2023

proběhne

ve čtvrtek 1. září 2022 v 8.00 hod.

v jídelně naší školy.

Už se na Vás moc těšíme.

ŠKOLA ZAČÍNÁ | ZŠ Benecko a ZŠ Dolní Štěpanice

plakát najdete zde