Stávka učitelů 6. 11. 2019

Vážení rodiče,

oznamujeme Vám, že naše škola se stávky nezúčastní a výuka proběhne ve středu 6. 11. 2019 normálně. Provoz školní družiny také beze změn.

Vyhlášení volných dnů

Ředitelka školy vyhlašuje volné dny na 31. 10. 2019 - 1. 11. 2019 pro žáky. V tyto dny budou žáci doma.

Rada Jihomoravského kraje povoluje přerušení činnosti školní družiny na dobu podzimních prázdnin od 29. 10. 2019 do 30. 10. 2019, na dobu vánočních prázdnin od 23.12.2019 do 03.01.2020 a na dobu pololetních prázdnin 31.01.2020.

vyhlášení volných dnů a přerušení činnosti školní družiny

Dopravní soutěž

Okresní kolo soutěže v dopravní výchově 14. 6. 2019

V pátek 14. června se na DDM ve Veselí nad Moravou konalo okresní kolo soutěže v dopravní výchově. Za naši školu startovala dvě družstva, jedno v kategorii starších a jedno v kategorii mladších žáků. Po absolvování čtyř disciplín – zdravovědy, testu z pravidel silničního provozu, jízdy na dopravním hřišti a jízdy zručnosti - se naše družstva umístila na 1. (mladší kategorie) a 2. (starší kategorie) místě. Závodníci byli odměněni diplomem, medailemi a krásnými cenami.

Poděkování patří také žákům 6. a 8. ročníku, kteří pomáhali na stanovištích při průběhu soutěže.

Reprezentovali nás:

mladší kategorie – Andrea Dulínková, Samuel Tabery, Roman Daniel, Jan Kubík

starší kategorie – Petra Majerová, Markéta Sluková, Jaroslav Blaha, Petr Šimeček

Výlet na kolech

Školní cyklovýlet Lučina

Je prima mít ve škole kola a ještě lepší je umět využít. Proto se pan učitel Říha, paní asistentka a žáci 8. a 9. třídy rozhodli jet na menší cyklovýlet.

A tak jsme vyrazili na Lučinu. Čekal nás silný protivítr, proto nám všem ubývaly rychle síly. Museli jsme si je dočerpat několika zastaveními – v Hroznové Lhotě u samoobsluhy, v Kněždubu u hřbitova, tzv. moravského „Slavína“. Naposledy jsme se zastavili před táhlým a velkým kopcem. Na vrcholek „Kněždubský háj“ šli všichni pěšky, ale Peťa Lukeš ho pěkně pokořil až do cíle. Z kopce dolů a podél rybníka „Kejdy“ se nám jelo už dobře až na Lučinu. Po dlouhé cestě a odpočinku někteří naskákali do vody, aby se zchladili.

Osvěženi a znovu plni síly jsme se vydali na cestu zpět. Ta ubíhala rychle.

Náš cyklovýlet se velmi vydařil a těšíme se na další …

Dětský branný den ve Veselí nad Moravou

Dětský branný den

24. května se na prostranství před ZUŠ a kulturním domem ve Veselí nad Moravou konal Dětský branný den, kterého se zúčastnili také žáci naší školy. Ukázky činností policie, hasičů, záchranářů a armády je velmi bavily. Mohli tak „naživo“ vidět, jak hasiči stříhají zaklíněné vozidlo, seznámit se s armádními zbraněmi v podobě atrap, maskováním vojáků, činností rychlé záchranné služby, vozidly policie a jinými zajímavými věcmi. Akce byla zdařilá a děti si odnesly mnoho nevšedních zážitků.