Výstava plesových šatů a panenek

Kouzelný svět panenek a plesových šatů od 10. 2. – 15.2.2022

Patříte mezi obdivovatele panenek? Chtěli byste se cítit jako princezna? To vše mohli snadno
zjistit návštěvníci naší výstavy panenek a expozice plesových šatů. Bylo možné shlédnout např.
unikátní exponát z křehké krajky, vytvořený před 50 ti lety na míru pro maminku jedné z našich
paní učitelek. Další ozdobou byly několikery pohádkové šaty s dlouhými rozevlátými sukněmi.
Po projítí okolo paravánu, který byl zapůjčený z místního stacionáře, naše oči přitáhla kolekce
indických šatů přinesených jednou z našich paní vychovatelek. Šaty nám na první pohled vnukly myšlenku na vyprávění z tisíce a jedné noci v evropských podmínkách pro někoho ještě neznámou.
Také každé ženské oko potěšil pohled na modely plesových šatů maminek našich žáků a žákyň.

Skvělý kulturní zážitek doplnily panenky a panáčci se svými kočárky, kolébkami a dalšími doplňky.
Nejedna sběratelka předvedla svou osobní sbírku od moderních panenek Barbie i s příslušenstvím,
přes panenky Monster, víly až k ručně šitým hadrovým panenkám.
Mezi nejoblíbenější patřily panenky miminek, které ležely v kolébkách a kočárcích zabalené do
zavinovaček. Tichounce jsme kráčeli kolem a neodvážili jsme se ani pohnout, abychom je nevzbudili.
Starší generaci určitě nadchly panenky v historických šatech s keramickou hlavičkou, které natažením na klíček prováděly pohyby miminka.
Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na vzniku výstavy a snažili se tím našim
designérkám vytvořit výstavu v rozsahu, ve kterém byla k vidění.

Jana Klimková, vedoucí vychovatelka školní družiny

panenky 2

Výstava dýňových strašidel

Blížící se Halloween nás inspiroval k uspořádání výstavy dýňových strašidel.
Od 11. 10. začaly chodby naší školy zaplňovat nejrůznější strašidla, duchové, čarodějnice a další pohádkové postavy.
Děti, jak samy, tak s nápomocí svých rodičů vytvářely krásná podzimní aranžmá.
Jejich fantazii se meze nekladly.
Ozdobou chodby byly taktéž gigantické dýně velkých rozměrů od bývalé žačky Barunky.
Děkujeme za jejich nápady a doufáme, že příští rok si výstavu znovu zopakujeme.

J. Klimková, vedoucí vychovatelka školní družiny

dýně

Podzimní výstava

Podzimní výstava ovoce a zeleniny

Letošní výstava ovoce a zeleniny nám připomněla celý podzim. Byly zde vystaveny plodiny z našich zahrádek, které přinesli žáci. Některé plodiny byly vypěstovány i na školní zahrádce. Již ode dveří vás přivítaly ty největší plodiny ležící jakoby na půdě. Na stolečcích se červenala jablíčka, rajčátka a papriky a to i ty nejpálivější. Všechno kolem lákalo svou vůní, jen se zakousnout. Ale k podzimu patří i jiné krásy, například květy jiřin, různé druhy oříšků, kaštany, houby, bylinky a plodící keře dřínů, šípků. Dále jsme si připomněli výlovy rybníků a pobyt ptactva na rybníce. Práci na polích, v sadech i na vinici. To vše patří ke krásám našeho podzimu.

Michaela Plachá

váza

Puntíkový den

29. 10. - Světový den lupénky

U příležitosti Světového dne lupénky, který tento školní rok připadl na pátek 29. 10 20201, jsme se ve školní družině rozhodli připojit k akci, která nesla název : PUNTÍKOVÝ DEN

Cílem bylo informovat naše žáky o tomto onemocnění, jehož projevy jsou viditelné na kůži.

Společně jsme podpořili pacienty s lupénkou tím, že jsme si na sebe vzali oblečení či doplňky s puntíky. Dali jsme tak najevo, že nám tito lidé nejsou lhostejní a víme základní fakta o jejich nemoci.

Ty děti, které v určený den přišly v puntíkovém oblečení či doplňku, dostaly odměnu v podobě záložky do knihy ve tvaru muchomůrky anebo přívěsku na krk. Tyto předměty vyrobily děti ve školní družině a rády své spolužáky touto pozorností odměnily.

Bc. Marie Křížková

Čertovské harašení

Ve středu 8.12.2021 se naše škola v prostorech školní družiny otřásala až v základech. Sešli se tu všichni čerti na "Čertovské harašení" a začali křepčit po čertovsku. Skotačili na písničky Míši Růžičkové s čertovskou tématikou, ale i na jiné oblíbené hyty. Hádali s čertovských karet své jmenovce ze známých a neznámých pohádek a tím si vyzkoušeli své pekelné znalosti, až se jim od růžků kouřilo. Nelehké byly i hádanky, kdy se jim zpotily i jejich kožuchy. Pak si připomněli jak se skáče v pytlích, naházeli dušičky do kotlíku, trefili podkovou na cíl. Do dnešního dne se žádný čert nepřihlásil o ztrátu podkovi ze svého kopýtka. Ještě si nacvičili, jak se protáhnout komínem do pekla a nahlédli do magické koule, kde najdou další hříšníky. Ještě že už odletěli, zůstal po nich jen dým a saze. A naše škola se zase rok nemusí obávat, že by si pro někoho přišli (třeba do školní družiny).

Michaela Plachá

Vychovatelky školní družiny:

• Jana Klimková(vedoucí vychovatelka),
  • Michaela Plachá
  • Bc. Marie Křížková

Žákům školy nabízíme před začátkem vyučování a po skončení výuky pobyt ve školní družině, kde je pro žáky připraven program.

Družina je v provozu ráno od 7:00 h do 7:45 h a odpoledne od 11:30 do 15:00 hodin.

Poplatek: od 1. 9. 2014 se hradí jednotný poplatek 50 Kč/měsíc. Je možné platit pololetně i na celý školní rok. Platba je možná i bezhotovostně.