Pouštění draků

Drakiáda

Už jste zkoušeli letos pouštět draka? V naší školní družině se děti o to pokoušely dne 24.9.2020 na prostranství Hutníku. Bylo krásné počasí, svítilo sluníčko, babí léto „ jako vyšité“. Ale ani lísteček se nepohnul. Přesto jsme vyšli bojovat s našimi dráčky a občasným vánkem. Byli nám pomoci i rodičové, aby se podařilo dráčky zvednout nahoru. Některým dětem to šlo lépe a tak se podařilo dráčkům vzlétnout aspoň na chvíli. I na strom se nám jeden zatoulal. Nakonec jsme všechno zvládli. Dráčka jsme vyprostili a spokojeně unaveni jsme se vraceli zpět do školy, kde už vyčkávali rodiče na své ratolesti.

Příští rok si chceme DRAKIÁDU zopakovat, jen doufáme, že nám bude trochu víc foukat.

Michaela Plachá, vychovatelka ŠD

Drakiáda

Vychovatelky školní družiny si pro děti v družině připravily typicky podzimní akci - pouštění draků. Příprava na akci byla důkladná - o podzimních aktivitách si povídali, kreslili obrázky, vyráběli vlastní draky. Komu se nedařilo, draka si koupil.

V den D, 1. 10. 2019, se společně vydali na prostorný trávník u Základní školy Hutník. Bohužel se nevydařilo počasí, dalo se do deště a papíroví draci moc nelítali... Děti byly trochu smutné, přece jen se moc těšily, jak si odpoledne užijí, ale taková je příroda.

Ale nic není ztraceno! Vyzkoušíme své draky v jiný den, až nám bude počasí více přát.

Mgr. Pavla Vlčková

Vychovatelky školní družiny:

• Jana Klimková(vedoucí vychovatelka),
  • Michaela Plachá
  • Bc. Marie Křížková

Žákům školy nabízíme před začátkem vyučování a po skončení výuky pobyt ve školní družině, kde je pro žáky připraven program.

Družina je v provozu ráno od 7:00 h do 7:45 h a odpoledne od 11:30 do 15:00 hodin.

Poplatek: od 1. 9. 2014 se hradí jednotný poplatek 50 Kč/měsíc. Je možné platit pololetně i na celý školní rok. Platba je možná i bezhotovostně.