Puntíkový den

29. 10. - Světový den lupénky

U příležitosti Světového dne lupénky, který tento školní rok připadl na pátek 29. 10 20201, jsme se ve školní družině rozhodli připojit k akci, která nesla název : PUNTÍKOVÝ DEN

Cílem bylo informovat naše žáky o tomto onemocnění, jehož projevy jsou viditelné na kůži.

Společně jsme podpořili pacienty s lupénkou tím, že jsme si na sebe vzali oblečení či doplňky s puntíky. Dali jsme tak najevo, že nám tito lidé nejsou lhostejní a víme základní fakta o jejich nemoci.

Ty děti, které v určený den přišly v puntíkovém oblečení či doplňku, dostaly odměnu v podobě záložky do knihy ve tvaru muchomůrky anebo přívěsku na krk. Tyto předměty vyrobily děti ve školní družině a rády své spolužáky touto pozorností odměnily.

Bc. Marie Křížková