Čertovské harašení

Ve středu 8.12.2021 se naše škola v prostorech školní družiny otřásala až v základech. Sešli se tu všichni čerti na "Čertovské harašení" a začali křepčit po čertovsku. Skotačili na písničky Míši Růžičkové s čertovskou tématikou, ale i na jiné oblíbené hyty. Hádali s čertovských karet své jmenovce ze známých a neznámých pohádek a tím si vyzkoušeli své pekelné znalosti, až se jim od růžků kouřilo. Nelehké byly i hádanky, kdy se jim zpotily i jejich kožuchy. Pak si připomněli jak se skáče v pytlích, naházeli dušičky do kotlíku, trefili podkovou na cíl. Do dnešního dne se žádný čert nepřihlásil o ztrátu podkovi ze svého kopýtka. Ještě si nacvičili, jak se protáhnout komínem do pekla a nahlédli do magické koule, kde najdou další hříšníky. Ještě že už odletěli, zůstal po nich jen dým a saze. A naše škola se zase rok nemusí obávat, že by si pro někoho přišli (třeba do školní družiny).

Michaela Plachá