Lyžařský výcvikový kurz 2019

Ve dnech 4.- 8. 2. 2019 proběhl na naší škole lyžařský výcvik pod vedením pana učitele Říhy, paní učitelky Aujezdské a paní asistentky Plaché.

Každý den jsme se scházeli na nádraží ve Veselí nad Moravou a cestovali do Javorníka. Odtud jsme dál pokračovali pěšky až na sjezdovku ve Filipově údolí. I když byla cesta zdlouhavá, nikdy jsme se nenudili. Kolem nás bylo sněhu jako v pohádce, a tak jsme nelenili a sníh jsme využívali k hrátkám.

První den byl pro všechny seznamovací hlavně s nástroji jménem lyže. Učili jsme se je nazouvat, dále jak s nimi manipulovat a také, jak se máme otočit. Nakonec to všichni zvládli a už jsme se pokoušeli dostat na malý kopeček pomocí lanového vleku. Jízdy byly pro nás začátečníky opravdu náročné, ale byli jsme hodně šikovní, snažili jsme se padat co nejméně. Někteří z nás pokročili hodně dopředu a začali s panem učitelem Říhou jezdit na opravdovém vleku až nahoru na kopec. Jezdilo se výborně, protože nám počasí velmi přálo po celý týden.

Po náročném lyžování byl vždy výtečný oběd, který jsme dostali v nedalekém hotelu Filipov. V tomto hotelu nás v pátek také čekala velká odměna za naši obrovskou snahu a radost z lyžování a tou bylo koupání v bazénu.

Všichni jsme se celý týden hodně snažili, taky jsme se něco naučili, prožili jsme hodně hezkých společných chvil a už se těšíme na další „ náš lyžák“. Tak snad příští rok pojedeme zas.