Školní výstava ovoce a zeleniny

Podzim je období sklizně, proto jsme se i my ve škole rozhodli, že se vzájemně pochlubíme svými zahradnickými úspěchy. Pod taktovkou paní vychovatelky Michaely Plaché si žáci jednotlivých tříd přinesli vzorky domácí úrody - dýně, kukuřici, rajčátka, papriky, jablíčka a další dobroty. Každá třída si vyzdobila svůj stůl. Svým ovocem a zeleninou přispěli i učitelé. Někteří do podzimní nabídky přírody přihodili i jiné než domácí výpěstky - nasbírali kaštany, krásné rudé šípky - a zařadili je do výstavky. Nechyběl ani koutek s exotickými druhy ovoce.

Paní vychovatelka Plachá všechny přinesené vzorky uspořádala a vytvořila krásnou barevnou výstavu, kterou jsme si všichni užili.

A protože to byly naše vzorky, tak jsme si je po důkladném prohlédnutí mohli přestěhovat do školní kuchyňky a zpracovat. Děti pod vedením pedagogů uvařily pro sebe a své spolužáky různé druhy zeleninových polévek, připravily ovocný salát a upekly buchty.

Ukázky výstavy i uvařených a upečených dobrot najdete na našich stránkách ve fotogalerii.

Nová školní akce měla úspěch, takže si ji rádi zase za rok zopakujeme.

Mgr. Pavla Vlčková