Bleší trh

 

Náš první „blešák“

V úterý a ve středu 19. a 20. 11. 2019 proběhl v naší škole historicky první bleší trh. Kdo doma našel nějaké pěkné drobnosti, které mohl postrádat a které by mohly potěšit někoho jiného, přinesl je do školy. Paní vychovatelky ze školní družiny si zboží převzaly, ocenily a rozmístily v „prodejně“, ve kterou se proměnila jedna ze tříd.

Nakupovalo se za bony, připravené v družině, které u nás na chvíli nahradily peníze. Ceny byly velmi přijatelné, v rozmezí 1 – 10 Kč-bonů, takže každý si mohl vybrat maličkost pro radost.

S prodejem paní vychovatelkám pomohly i žákyně z jednoleté střední školy.

Výsledek akce byl úžasný. Děti s nadšením prohlížely a „nakupovaly“ hračky, knížky, hry, hrníčky, šperky, dekorace a další zajímavé věci. Některé tímto vyřešily i vánoční nákupy – našly si dárky pro maminky či sourozence. Každý si mohl něco koupit a taky se nakupovalo! Během třídních schůzek měli možnost jít se podívat i rodiče.

Po nabízeném zboží se jenom zaprášilo a to organizátorky moc potěšilo. Byla to krásná, ale současně i velmi časově náročná výuka matematické gramotnosti a rozvoje sociálních dovedností. Takové vyučování se nám líbí…

Děkujeme moc p. vychovatelce Klimkové a p. vychovatelce Plaché za dobrý nápad a realizaci, všem ostatním zúčastněným děkujeme samozřejmě také za jejich pomoc a těšíme se na další super akci!

                                                            P1120065