Kolečkiáda

DEN BEZPEČNOSTI

Ve dnech 29. a 30. 4. 2021 se žáci naší školy účastnili Dne bezpečnosti.

Akce pod názvem Kolečkiáda proběhla v areálu školy. Žáci soutěžili v teorii z dopravní výchovy, v jízdě zručnosti, ve znalostech z integrovaného záchranného systému, a protože v měsíci dubnu je Den země, zahrnuli jsme i soutěž ve třídění odpadu.
Otázky k integrovanému záchrannému systému a první pomoci připravila Mgr. Jana Brákorová. Třídění odpadu a ekologickou výchovu připravila Mgr. Martina Aujezdská. Soutěže probíhaly zábavnou formou a za dodržení všech platných hygienických podmínek.
Akce proběhla úspěšně, žáci se zdokonalili v jízdě na kole, upevnili si své vědomosti ohledně křižovatek a dopravních značek. Osvojili si pravidla pro přecházení přes silnici, po přechodu pro chodce a při jízdě na kole. Projeli si jízdu zručnosti s šesti překážkami, které naší škole zapůjčil DDM Veselí nad Moravou. Za své vědomosti, zručnost při ovládaní kola a koloběžky, žáci obdrželi ceny a diplom.

Svobodová Marie