Dravci ve škole

Dne 23. 6. 2021 nás ve škole navštívili pracovníci Záchranné stanice v Hluku. Pan Tonda Koňařík se svou asistentkou přivezli své „ptačí svěřence“ – 3 káňata a výra a mazlíčky fretku a kunu. Seznámili nás se základními informacemi o těchto zvířátkách a všichni jsme si mohli pohladit jejich hebké kožíšky.

V další části jsme obdivovali krásné dravce – káňata a výra. Dozvěděli jsme se něco o jejich životě – mláďatech, lovení, potravě a jiných zajímavých věcech. Nejlepší částí celého setkání bylo focení s dravci. Všichni jsme si mohli na dravce sáhnout, pohladit si je a nechat se vyfotografovat. Fotografie najdete ve fotogalerii.

Program se nám moc líbil a ochranářům přejeme do dalších let hodně zachráněných zvířat.

Bc. et Bc. Marie Křížková