Výstava panenek

Kouzelný svět panenek a plesových šatů od 10. 2. – 15.2.2022

Patříte mezi obdivovatele panenek? Chtěli byste se cítit jako princezna? To vše mohli snadno zjistit návštěvníci naší výstavy panenek a expozice plesových šatů. Bylo možné shlédnout např. unikátní exponát z křehké krajky, vytvořený před 50 ti lety na míru pro maminku jedné z našich paní učitelek. Další ozdobou byly několikery pohádkové šaty s dlouhými rozevlátými sukněmi. 
Po projítí okolo paravánu, který byl zapůjčený z místního stacionáře, naše oči přitáhla kolekce indických šatů přinesených jednou z našich paní vychovatelek. Šaty nám na první pohled vnukly myšlenku na vyprávění z tisíce a jedné noci v evropských podmínkách pro někoho ještě neznámou. Také každé ženské oko potěšil pohled na modely plesových šatů maminek našich žáků a žákyň.

Skvělý kulturní zážitek doplnily panenky a panáčci se svými kočárky, kolébkami a dalšími doplňky. Nejedna sběratelka předvedla svou osobní sbírku od moderních panenek Barbie i s příslušenstvím, přes panenky Monster, víly až k ručně šitým hadrovým panenkám. Mezi nejoblíbenější patřily panenky miminek, které ležely v kolébkách a kočárcích zabalené do zavinovaček. Tichounce jsme kráčeli kolem a neodvážili jsme se ani pohnout, abychom je nevzbudili. Starší generaci určitě nadchly panenky v historických šatech s keramickou hlavičkou, které natažením na klíček prováděly pohyby miminka.


Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se podíleli na vzniku výstavy a snažili se tím našim designérkám vytvořit výstavu v rozsahu, ve kterém byla k vidění.

Jana Klimková, vedoucí vychovatelka školní družiny