Výstava domácích mazlíčků

Dne 30. 3. 2022 v naší škole proběhla akce ,,Výstava domácích mazlíčků,,. Děti si přinesly své mazlíčky, které chovají doma v kleci či akváriu. Mohli jsme pozorovat křečky, morčata, králíky zakrslé i chovné. Dalším zvířecím mazlíčkem byla i slepice, která se u nás ve škole cítila jako doma a svou spokojenost projevila snesením vajíčka. Nechyběli ani zástupci ptačí říše a to kanárci, zebřička a andulka. V akváriu si vesele plavaly rybičky, zástupci vodní říše. Trochu nezvyklým zástupcem z říše zvířat byla agama vousatá. Také spolu s ní přicestovala suchozemská želva. K vidění byli i švábi, kteří jsou potravou agamám.
Děti byly z výstavy nadšené, mohly si na mazlíčky sáhnout, nakrmit je a pohrát si s nimi. Během výstavy se dověděly mnoho zajímavostí o chovu jednotlivých zvířátek. Pro děti byl připraven vědomostní kvíz o různých zvířátkách a úkoly.
Školní družina moc děkuje všem, kteří svého mazlíčka přinesli a podělili se s ostatníma o svou radost, kterou jim zvířátka přináší.

Bc. Marie Křížková