Exkurze do strážnického zámku

Exkurze na zámek Strážnice

Dne 12. 10. 2022 se tři třídy z naší školy zúčastnily exkurze v nedalekém městě Strážnici. Cílem byla návštěva strážnického zámku. Cestu k zámku jsme si zpříjemnili procházkou podzimním zámeckým parkem. Žáci měli možnost se o parku dozvědět různé informace,  např. i to, že se v parku každoročně koná Mezinárodní folklórní festival, který patří k nejstarším a největším festivalům na světě. V zámku jsme  shlédli tři výstavy. Obrazy Cyrila Mandely, pod názvem Tichá řeč malířovy palety, Hudební nástroje v lidové kultuře a Historické loutky ze sbírek Milana Knížáka. Měli jsme možnost uvidět i historické prostory zámku, např. zámeckou historickou knihovnu i nově otevřenou zámeckou kapli s vysoce cenným oltářem. Žákům se výstavy i samotná prohlídka zámku velmi líbila. Zpáteční cestu na vlakové nádraží jsme si zpříjemnili malým občerstvením.

Mgr. Hana Králíková