Škola v přírodě 2023

Školní rok se pomalu blíží ke svému vrcholu, dny jsou stále delší a teplejší, sluníčko nás láká do přírody, ke hrám, procházkám a zábavě. A kdo toto volání slyší a již nemá ve škole stání nastává ideální čas pro změnu, např. vyrazit na školu v přírodě.
Proto i letos tuto dětmi velmi oblíbenou akci, která se každoročně koná v rekreačním středisku Vřesovice, některé paní učitelky s pečlivostí připravily. Přestože nás trochu potrápilo deštivé počasí, užily si děti v přírodě spoustu aktivit. Mezi ně patří např. návštěva Lesního baru se spoustou atraktivních zákoutí a skrýší. Zde si děti mohly něco dobrého koupit. Jindy si zařádily v krytém bazénu nebo soutěžily na sportovním hřišti před chatou. Nechybělo ani opékání špekáčků u táboráku za doprovodu veselých písniček a kytary.

A když se na nás sluníčko nechtělo usmát a my museli zůstat na chatě, přišla na řadu hodina matematiky či českého jazyka. Odměnou pak byly kolektivní hry, diskotéka či velmi oblíbený maškarní rej.

Mnozí sem přijeli už po několikáté a stále s velkým nadšením. Pro jiné to byla nová zkušenost a možná první noc bez maminky. Ale všichni si celý týden hezky užili a vraceli se s úsměvem na tváři.

Eva Zacharová