Adaptační dny žáků I.S

4.září začal nový školní rok. Některé děti by si nejraději prázdniny ještě prodloužily, ale žáci I.S se už nemohli dočkat, až zasednou do školních lavic. Začínali si pozvolna zvykat na školní režim. Během dvou týdnů adaptačních dnů se žáci 6.9. vypravili do zámeckého parku. Po cestě si zopakovali pravidla silničního provozu a jak se chovat při přecházení silnice. V parku zjistili, že rodinka pávů se rozrostla o 4 mláďata. Ze zážitkových sešitů si žáci při četbě připomněli, co zažili během prázdnin. Cestování veřejnými dopravními prostředky je pro žáky velký zážitek. Výprava 8.9. do Starého Města do KOVO ZOO autobusem byla velkým dobrodružstvím. V ZOO rozeznávali různé druhy materiálů, sahali na kovová zvířata, nejvíc se jim líbila růžová prasátka , slon a žirafa. V bufetu se učili, jak nakupovat a platit. Domů se vrátili unaveni, ale plní dojmů a zážitků. 12. 9. děti cestovaly do Blatničky opět autobusem už jako zkušení cestovatelé. Tady jsme měli domluvenou exkurzi Winery Ranch VÍNO Hruška ve stájích. Žáci si je mohli pohladit, nikdo se nebál pohladit poníka jménem Brambůrka. Líbila se také bílá koťátka, která děti doprovázela až do kanceláře, kde všechny překvapil šedý papoušek Lory. U Kráčalíků na zahradě všichni našli skvělé zázemí, poobědvali opečené špekáčky, které chutnaly výborně. Unaveni skákáním na trampolíně a házením míčem se děti vrátily zase autobusem domů. Na konci adaptačních dnů žáci navštívili 15.9. Babiččin dvoreček. Dětem se nejvíce líbil želvoun, měly možnost si zvířata zblízka prohlédnout a ti odvážnější i pohladit. O zážitcích z adaptačních dnů si budou ve škole dlouho vyprávět Mgr. Alena Dulová