Výlet III. třídy

Na poněkud netradiční výlet se vypravili žáci III. třídy 23. 5. 2024. Jejich cílem byla návštěva vojenského bunkru Jitulka na Svatém Antonínku. Po náročném výstupu na samý vrchol Antonínku je čekalo velmi milé překvapení. Vojenský bunkr s bohatou vojenskou výbavou a milými pány, kteří se jim velmi věnovali. Po prohlídce bunkru, kde je zaujala hlavně vysílačka morseovky, byla připravena střela z maket vojenských zbraní. Nejen kluci byli velice nadšeni… Pro zahnání hladu využili možnosti opékání špekáčků. Krásné počasí umožnilo i pozorování okolí dalekohledem. 

Jen neradi se děti loučily s tajným místem, které zná jen málokdo. Cestou zpět nemohly opomenout návštěvu baziliky a také studánky, kde naplnily své nádoby „svatou vodou“. Celý výlet zakončily zaslouženou zmrzlinou v Blatnici. Jistě budou ještě dlouho vzpomínat na tento netradiční výlet.