Únor jsme započali oslavou masopustu

Tydli fidly bumtarata,
otevřete kmotře vrata.
Maškary k vám přišly, hej,
začal masopustní rej.

Žáci speciální třídy I. začali měsíc únor týdenní oslavou masopustu.

 

Tato akce se prolínala ve všech předmětech. Učili se básničky, vyprávěli si o tradicích a pranostikách, pouštěli si videa, vyráběli jitrnice (škoda, že jen z papíru a punčoch), sebeobsluhu nacvičovali pomocí „parádnického pytle“ a taky si pochutnali, co dobrého uvařili. Za úkol měli počítání např. koláčů, masek, koblihů apod. Poznávali, které potraviny jsou zdravé a určovali chutě potravin. Ve středu navštívili přednášku v místní knihovně, která měla název „Výprava do říše dobrot“, ta se nám také moc líbila. Ve čtvrtek se konal rej masek s obchůzkou tříd prvního stupně. Akce se moc povedla a hlavně líbila. Už nyní se těšíme na další plánované akce.

 

Mgr. Markéta Kráčalíková

» Další fotky

masopust