Vítání jara

Jelikož se žáci speciální třídy I. nemohli dočkat jara, tak se rozhodli, že se ho pokusí přivolat a také patřičně přivítat. Akce trvala celý týden od 14. do 18. března.

Jednotlivé dny měly určitá zadání, která jsme se snažili plnit. Například výroba Moreny, sázení řeřichy, pečení mrkvového dortu, vyprávění o jarní přírodě a také výroba různých jarních symbolů (kohoutek, slepička apod.). Také jsme se snažili přivolat jaro písničkami a říkadly, které jsme se naučili. Vyvrcholení této akce bylo vynášení Moreny. Za zpěvu písniček jsme hodili hořící Morenu do řeky Moravy a tak jsme ukončili vládu zimy a přivítali slunečné a voňavé jaro.

Moreno, Moreno,
ty nás sužuješ,
jednoho podruhém,
nás usmrcuješ.
Chytneme tě za nohy,
hodíme tě do vody,
Moreno, Moreno,
ty nás sužuješ.

Mgr. Markéta Kráčalíková

» Fotky z akce

Vítání jara