Ahoj, písničko!

Ahoj, písničko!

Tak jako už se stalo tradicí, také letošní jaro jsme přivítali školní akademií Ahoj, písničko! Do tvorby programu se zapojily všechny třídy se svými učiteli a asistentkami. Někteří žáci dokonce nacvičili více vystoupení, aby využili příležitosti ukázat, co všechno umějí  - tanec lidový, moderní, sborový nebo sólový zpěv…  Nadšení, které do příprav vystoupení všichni společně vložili, bylo opravdu vidět. Návštěvníci – rodiče, sourozenci, bývalí pedagogové, kamarádi – se potěšili pásmem plným temperamentních tanečních vystoupení, krásných kostýmů, zatančily mažoretky, pobavili nás klauni, poučili ekopopeláři, zazněly lidové písničky i trampské melodie, nahlédli jsme do duše dospívajících prostřednictvím duetu žáků osmého ročníku, kteří nám sugestivně zarepovali o trápení v lásce.

Celé představení bylo krásné, emotivní, všichni se snažili ukázat v tom nejlepším světle a musíme přiznat, že se jim to opravdu povedlo. Děkujeme dětem za jejich snahu a nadšení, děkujeme všem pedagogům, kteří se na přípravách podíleli a dali si velkou práci vymyslet a nacvičit jednotlivá čísla. Za vší tou krásou a zábavou se ukrývá obrovské nasazení a spousta práce. A děkujeme také všem, kteří se přišli na akademii podívat – myslím, že tento společně strávený čas nás všechny obohatil o nové zážitky.

Mgr. Pavla Vlčková