Škola nás baví

Vánoční tvoření

V předvánoční době si naši žáci 1. P třídy krátili čekání na Ježíška přípravou různých vánočních výrobků a dárečků. Kromě sváteční výzdoby a zdobení stromečku si užili spolu s paní M. Blažkovou a M. Tomčalovou vytváření vánočních věnečků z kartonu a látek, výrobu vánočního přání s čajovým sáčkem, „soutěž o nejšikovnějšího aranžéra vánočního svícnu“ a nažehlování vlastního jména na osobní dáreček – povlak na polštářek. Výrobky se velmi podařily a udělaly spoustu radosti. „Mistrem aranžérem“ se stal Kuba Randus. Pro všechny naše zaměstnance ještě připravili jako překvapení malé balíčky z vlastnoručně vypěstovaných bylinek.

Pečení vánočních perníčků

Jako každoročně, tak i letos se žáci a žákyně našich tříd pod vedením p. uč. Blanky Mičkové pustili do pečení vánočních perníčků. Zadělala se těsta, perníčky se upekly, nazdobily a krásně provoněly celou školu. Na pečení a zdobení se „vyřádila“ nejen děvčata, ale se zápalem se zapojovali také někteří hoši. Perníčky byly moc pěkné a potěšily všechny děti a učitele jako dáreček, který všichni dostali u stromečku při předvánočním zpívání.

Péče o dítě

V rámci předmětu Rodinná výchova se žáci 1. P třídy střední praktické školy seznamují také s péčí o dítě. Jako „miminko“ jim slouží panenka, kterou oblékají, přebalují, koupou a chovají, prostě pečují o ni jako o skutečné malé dítě. Někteří jsou velmi šikovní a miminko by zvládli, ale musíme přiznat, že v některých případech, kdyby byla panenka živá…..

Na fotky z aktivit se můžete podívat do naší fotogalerie.

Mgr. Jana Brákorová